Pierwszy dzień LOTTO Strzegom Horse Trials 2025 już za nami. Na morawskim hipodromie rozpoczęły się zmagania w Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego (WKKW), a zawodnicy od samego początku prezentują wysoki poziom.
Czwartek upłynął pod znakiem prób ujeżdżenia, które mają kluczowe znaczenie dla klasyfikacji w Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodych Jeźdźców. W konkursie CCIJ2*-S najlepiej wypadła Zuzanna Społowicz na wałachu Bankier. Ta para dwukrotnie już zdobyła złoty medal w Mistrzostwach Polski w kategorii Juniorów w 2023 i 2024 roku. W zmaganiach CCIY3*-S, zaliczanych do Mistrzostw Polski Młodych Jeźdźców, na trzecim miejscu uplasowała się Weronika Król dosiadająca 10-letniego wałacha Chinuk R. Te wyniki dają polskim talentom obiecującą pozycję przed kolejnymi etapami rywalizacji.
W konkursie CCI2*-L, triumfowała Ingrid Klimke na Candy 851, niemiecka multimedalistka i jedna z najbardziej utytułowanych zawodniczek WKKW na świecie. Na drugim miejscu znalazł się reprezentant tego samego kraju Kai Ruder na Vasall 50, a na trzecim uplasowała się znakomita belgijska zawodniczka Lara De Liedekerke-Meier z wałachem Helios.
Dziś była to jedynie rozgrzewka. Już jutro, w piątek, rywalizacja nabierze tempa wraz z konkursem ujeżdżenia w ramach FEI Nations Cup. Starty Polaków w tych zmaganiach będą miały bezpośredni wpływ na wyniki w Mistrzostwach Polski Seniorów, co zapowiada zaciętą walkę o krajowe laury.
Poza sportową rywalizacją, wydarzeniu towarzyszy program atrakcji dodatkowych, który urozmaica pobyt na hipodromie, nie tylko kibicom jeździectwa, ale i lokalnym mieszkańcom.
LOTTO Strzegom Horse Trials 2025 to obowiązkowy punkt w kalendarzu każdego kibica WKKW. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.